D. 2-1-22 nytårsløbet resultater og diplom:

Marathon: Nicolai Møller Nielsen 3:34:11, Morten Iversen 3:41:20, Ulrik Pihl 3:41:20, Jørgen Jakobsen 3:43:05, Ole Toft 3:56:43, Jakob Diget Pedersen 4:06:55, Marie Filskov 4:10:01, Per Jakobsen 4:15:52, Jens Mogensen 4:18:24, Mette Kalum 4:18:24, Tinna Lilletvedt 4:24:21, Maud Hjortshøj 4:30:47, Ib Jensen 4:37:38, Jeanette Mikkelsen 4:44:14, Tina Mundt Larsen 4:44:17, Jørn Jensen 5:07:42.

Halvmarathon: Frank Christensen 1:33:48, Eetu Keski-Levijoki 1:35:00, Allan Christensen 1:39:22, Holger Hansen 1:43:53, Andrew George Rodda 1:45:21, Lars Hulbæk 1:53:27, Lasse Christensen 1:54:06, Martin Price 1:55:19, Ricky Batman Andersen 2:02:31, Torben Bech Larsen 2:05:20, John Michael Jensen 2:13:17, Malene Wolff 2:13:27, Connie Lundgaard Sørensen 2:16:50, Frank B. Sievers 2:20:39, Jesper Witte 2:20:39, Charlotte K. Larsen 2:22:40, Helle Aatofte Rasmusssen 2:22:40, Anne Marie Harbo 2:22:42, Stine Price 2:22:47, Lone Friis 2:22:54, Amanda Simone Witte 2:24:26, Henning Bentsen Petersen 2:27:47, Mona Gravers Jensen 2:36:14, Anita Witte 2:38:31, Trine Bødiker 3:09:29, Daniel Jeppesen DNS.

Runde 10,6km: Lars Bagge-Hansen 49:38, Claus Ø 1:08:50, Bianca Eggert 1:17:26, Isabella Christensen 1:17:26, Pia Morbech 1:42:36, Andreas Lauge Petersen 1:58:20.

Diplom: 

https://docs.google.com/document/d/1LB2kjI06WV7vif-vo8Nk5RuqX96kQa9UBUDktxgE_wk/edit?usp=sharing

D. 12-2-22 Valentinsløbet resultater og diplom:

Marathon: Nicolai Møller Nielsen 3:28:28, Ulrik Pihl 3:43:43, Allan Bjørn Hansen 3:54:46, Jens Rasmussen 3:56:52, Per Jakobsen 3:59:45, Jens Mogensen 4:06:04, Klaus Thingholm 4:12:37, Jesper Witte 4:29:01, Maud Hjortshøj 4:29:01, Mette Kalum 4:29:01, Carsten B. Toft 4:40:27, Jørn Sørensen 4:41:09, Tom Laursen 4:41:09, Jeanette Mikkelsen 4:56:36, Gitte Schack 4:56:47, Tina Mundt Larsen 4:56:48, Lone Friis 5:11:52, Jesper Carls 5:16:15, Ella Lissner Kuhlman 5:18:03, Stig Kuhlman 5:18:03, Carsten Brix 5:21:34, Pia Angelbo Mortensen 5:21:35, Fie Majgaard DNF, Nicky Krogsøe DNF, Jesper Steen Olsen DNS.

Halvmarathon: Peter Bang 1:31:11, Holger Hansen 1:37:30, Andrew George Rodda 1:48:49, Lars Bagge Hansen 1:50:23, Ricky Batman Andersen 1:56:49, Jørgen Thomsen 1:58:38, Henrik Strømvig 1:59:49, Kim Hammerich 1:59:49, Birgit Hansen 2:00:26, Helle Eriksen 2:00:49, Anders Steffen Larsen 2:00:51, Daniel Mouritsen 2:01:27, Martin Bredkjær Jensen 2:01:27, Jan Henriksen 2:02:07, Flemming Dalsgaard 2:07:17, Jens Rasmussen 2:09:46, Cæcilie Bidstrup 2:11:39, Margreta Reinhold Niclasen 2:12:14, Marianne Rasmussen 2:17:04, Charlotte K. Larsen 2:19:26, Helle Aatofte Rasmussen 2:19:26, Peter Bidstrup 2:22:22, Henning Hermes Petersen 2:24:22, Bibi Poulsen 2:26:38, Frank B. Sievers 2:30:16, Stine Price 2:30:16, Nancy Weisbjerg 2:30:54, Pia Petrea Tommerup-Thomadsen 2:38:46, Sofie Petrea Tommerup-Thomadsen 2:39:50, Tarina Kristensen 3:28:08.

Runde 10,6km: Mike Nørreby Hansen 0:42:36, Andreas Hartmann 1:04:45.

Diplom: https://docs.google.com/document/d/1Mj35itya5O04-7dZNjVBrk5GYfLs4jF41a-gcA2oGNY/edit?usp=sharing

 

D. 12-3-22 Charlottes nr. 200 resultater og diplom:

Marathon: Morten Iversen 3:34:58, Lars Pedersen 3:40:31, Kim Hammerich 4:06:58, Marie Filskov 4:09:03, Jan Henriksen 4:22:17, Maud Hjortshøj 4:26:15, Jens Mogensen 4:29:18, Jesper Witte 4:29:18, Mette Kalum 4:28:26, Lisbeth Billeskov Hansen 4:28:26, Dan Kristensen 4:37:02, Peter Jakobsen 4:37:07, Carsten Toft 4:37:09, Jesper Carls 4:53:10, Alex Lundahl 4:53:54.

Halvmarathon: Grzegorz Zdaniukiewicz 1:29:10, Frank Christensen 1:31:52, Erik Matthiesen 1:36:01, Holger Hansen 1:38:42, Kim Rasmussen 1:39:41, Annette Lander 1:44:40, Peter Lander 1:44:40, Karsten Jeppesen 1:44:50, Mark Bech 1:47:06, Martin Price 1:47:15, Rikke Steengaard 1:51:45, Bo Kjems 1:51:50, Arne Oliver Hansen 1:52:56, Eicke Warncke 1:56:30, Heidi Jensen 1:56:42, Jan Hansen 1:54:10, Martin Bredkjær Jensen 1:56:55, Jeanett Bonde Jørgensen 1:58:01, Charlotte Simoni 1:59:09, Jane Rosener Nielsen 1:59:09, Birgit Hansen 2:01:23, Jørgen Frederiksen 2:01:23, Margreta Reinhold Niclasen 2:01:23, Jens Rasmussen 2:04:00, Michael Jepsen 2:04:00, Marlene Vestergaard Sørensen 2:04:45, Trine Dydensborg 2:10:46, Lars Powerman Wolff 2:12:51, Anne Marie Harbo 2:13:25, Pia Holst 2:13:44, Brian Schou Jensen 2:14:10, Anne Lise Larsen 2:14:25, Charlotte K. Larsen nr. 200 2:14:25, Frank B. Sievers 2:14:25, Helle Aatofte Rasmussen 2:14:25, Lone Friis 2:14:25, Gitte Sørensen 2:14:34, Ulla Munk Holm 2:14:34, Jørgen Thomsen 2:16:55, Stine Price 2:17:28, Sussi Gudmundsson 2:17:28, Anita Witte 2:19:57, Claus Ø 2:19:58, Henning Hermes Petersen 2:22:13, Nancy Weisbjerg 2:26:29, Marianne Rasmussen 2:28:16, Joann Jensen 2:31:10, Carsten Brix 2:47:02, Pia Angelbo Mortensen 2:47:02, Ulrik Lauridsen DNS. 

Runde 10,6km: Birgitte K. Larsen 0:55:34, Kim Grau 0:55:34, Frederik Damsgård 0:59:00, Magnus Knattrup 1:05:00, Thomas Christensen 1:05:00, Mikkel Jørgensen 1:06:00, David Akason 1:30:00.

Runde 5km: Pia Morbech 0:32:02.

https://docs.google.com/document/d/1SUIvq8BzwIWArBtfhLWIBAnJLG3E89-aMc7u-S8Z5S0/edit?usp=sharing

D. 14-4-22 Påskeløbet skærtorsdag resultater og diplom:

Marathon: Morten Iversen 3:30:05, Peter Larsen 3:49:43, Sten Christensen 3:49:34, Jan Hansen 3:56:20, Susanne Gravesen 3:56:41, Jan Gedde Sejdelin 4:04:31, Jacob Elnegaard 4:05:00, Marie Filskov 4:16:39, Jens Mogensen 4:18:23, Peter Regius Møller 4:26:00, Ulrik Pihl 4:26:00, Finn Drost Rasmussen 4:26:15, Eetu Keski-Levijoki 4:30:49, Maud Hjortshøj 4:33:19, Alex Lundadl 5:01:45, Jørn Jensen DNF, Lene Riis Thøgersen DNF.

Halvmarathon: Jan Pedersen 1:45:28, Kim Hammerich 1:55:30, Jørgen Frederiksen 1:55:42, Anne Brandt Pedersen 1:55:52, Martin Bredkjær Jensen 1:57:50, Jørgen Thomsen 1:58:50, Henrik Strømvig 2:01:25, Bianca Eggert 2:07:31, Lasse Christensen 2:07:31, Charlotte K. Larsen 2:12:03, Jens Rasmussen 2:12:03, Michael B. Hansen 2:14:45, Marianne Rasmussen 2:16:19, Joann Jensen 2:17:19, Helle Aatofte Rasmussen 2:19:23, Lars Powerman Wolff 2:21:02, Andreas Hartmann 2:22:02, Anita Witte 2:23:14, Sussi Gudmundsson 2:26:53, Henning Hermes Petersen 2:27:15, Nancy Weisbjerg 2:29:43, Bibi Poulsen 2:29:46, Amanda Simone Witte 2:32:44, Frank B. Sievers 2:47:39, Stine Price 2:47:39, Christina Toudal Frandsen DNS, Daniel Mouritsen DNS, Martin Price DNS.

Diplom: 

https://docs.google.com/document/d/1uaxj5oPirbA42F491EHibfHgZguS1GfQuAKJGajjfVY/edit?usp=sharing

D. 18-4-22 2. påskedag

Marathon: Jørgen Jakobsen 3:44:44, Jan Hansen 3:46:31, Lena Nørgaard 3:46:57, Marie Filskov 4:11:42, Jesper Witte 4:32:30, Mette Kalum 4:32:30, Alex Lundahl 5:05:17.

Halvmarathon: Lasse Christensen 1:53:54, Allan Pihl 1:55:58, Louisen Lillelund 1:55:58, Jane Laulund Dideriksen 2:04:59, Michael Jepsen 2:04:59, Alice Ø 2:09:07, Lars Powerman Wolff 2:11:58, Joann Jensen 2:12:13, Anita Witte 2:22:24, Claus Ø 2:22:38, Nancy Weisbjerg 2:39:12.

Runde 10,6km: Jannika Simonsen 1:03:18, Hanne Wichmann 1:09:07, Mette Kirstine Ernstsen 1:28:00.

Diplom: 

https://docs.google.com/document/d/1vgw5Oj4bdDtsVtDBdyBklSBQuJhrnVveWDZaHDpsp7A/edit?usp=sharing

D. 13/5-22 St. bededagsløbet Claus Ø Runder på Halvmarathon:

Marathon: Jan Hansen 3:33:06, Ulrik Pihl 3:36:20, Steen Christiansen 3:54:33, Jens Christian Lund 4:08:00, Jens Strøm 4:15:37, Marie Filskov 4:19:28, Jesper Witte 4:27:06, Jesper Gottlieb 4:28:22, Mette Kalum 4:30:06, Maud Hjortshøj 4:30:06, Jesper Steen Olsen 4:33:34, Alex Lundahl 4:58:50.

Halvmarathon: Peter Bang 1:33:06, Allan Christensen 1:41:55, Bo Kjems 1:47:14, Anne Brandt 1:53:57, Jan Henriksen 1:56:58, Kim Hammerich 1:56:58, Sander V. Møller 1:57:03, Jørgen Thomsen 1:59:09, Alex Nielsen 2:01:13, Daniel Mouritsen 2:04:34, Michael Jepsen 2:10:00, Mette Olsen 2:10:26, Pia Holst 2:10:30, Connie Lundegaard Sørensen 2:10:33, Katja Mortensen 2:12:22, Arne Oliver Hansen 2:12:26, Charlotte K. Larsen 2:13:17, Helle Aatofte Rasmussen 2:13:17, Alice Ø 2:14:14, Kim Rene Hansen 2:15:16, Anita Witte 2:23:01, Brian Vesterlund Danielsen 2:38:40, Dorthe Møller 2:42:41, Jørgen Nielsen 2:42:41, Claus Ø 2:42:43, Niels Birch Mogensen 2:48:00, Bibi Linda Poulsen DNF, Niels Mose DNS.

Runde 10,6 km: Lars Eriksen 1:05:47, Sandra Charlotte Kuehn 1:17:04, Anna Rosenfeldt 1:20:00.

Diplom: 

https://docs.google.com/document/d/1wbPgEjp0mdP5mOJ6sDiGDa1Jxmy9lXdlRn3IOsEk_1w/edit?usp=sharing

D. 21-5-22 Color Run

Marathon: Sveina Björk Karlsdóttir 3:44:31, Jan Hansen 3:58:00, Ulrik Pihl 3:58:00, Jeppe Henriksen 4:04:30, Karl Duus Nielsen 4:04:30, Karsten Dahl Dittmann 4:04:30, Marie Filskov 4:13:57, Jesper Witte 4:23:47.

Halvmarathon: Eetu Keski-Levijoki 1:35:16, Andrew George Rodda 1:48:55, Betina Knudsen 1:59:11, Allan Dall Jørgensen 2:10:10, Christina Fuglsbjerg 2:10:10, Jesper Carls 2:14:20, Joann Jensen 2:23:53, Anita Witte 2:34:30, Dorthe Møller 2:45:37, Jørgen Nielsen 2:45:37, Peter Jakobsen 2:46:21, Anne Edith Jeppsson 3:07:48.

Diplom: 

https://docs.google.com/document/d/1NeT1xWFxqVCDU-wKHoKZP6pG955fGyiMLYui2o1uC_I/edit?usp=sharing

D. 25-6-2022 Somerløb dobbeltstart

Resultater:

Marathon kl. 8.00: Nicolai Møller Nielsen 3:38:58, Morten Iversen 3:41:20, Hans Renkwitz 3:41:33, Mogens Terkelsen 3:44:45, Carsten Friis 3:47:13, Jan Hansen 3:51:26, Steen Christesen 3:51:52, Lena Nørgaard 3:56:56, Jens Mogensen 3:57:02, Mette Kalum 4:15:59, Claus Sørensen 4:27:13, Steen Christiansen 4:32:30, Jesper Witte 4:38:06, Jeanette Mikkelsen 4:53:03, Lone Friis 4:58:07, Bibi Poulsen 5:13:11, Lene Riis Thøgersen 5:33:42, Klaus Grønhøj 6:40:33, 

Halvmarathon kl. 8.00: Holger Hansen 1:42:38, Anne Brandt 1:53:03, Allan Hjorth Pihl 1:53:16, Louisen Lillelund 1:53:16, Jan Pedersen 1:54:19, Uffe Bjerg 1:58:05, Jeanett Bonde Jørgensen 1:59:48, Anne Marie Harbo 2:15:48, Alice Ø 2:17:52, Habib Lemar Ahmad 2:19:27, Pia Angelbo Mortensen 2:34:25, Anita Witte 2:53:27, Hanne Christiansen 3:05:09, Nancy Weisbjerg 3:05:09, Ella Lissner Kuhlman 3:24:35.

Runde 10,6 km kl. 8.00: Brian Vesterlund Danielsen 1:15:03.

Halvmarathon kl. 12.00: Allan Hjorth Pihl 2:01:02, Louise Lillelund 2:01:02, Jeanett Bonde Jørgensen 2:16:41, Joan Jensen 2:48:24, Jan Hansen DNF.

Runde 10,6 km kl. 12.00: Uffe Bjerg 58:11, Andreas Hartmann 1:15:31.

Marathon kl. 14.00: Carsten Friis 4:18:18, Steen Christesen 4:37:53, Finn Drost Rasmussen 5:08:05, Claus Sørensen 5:33:29, Jan Hansen DNF, Lene Riis Thøgersen DNF

 

D. 21-8-2022 Sommer Color Run

Resultater:

Marathon: Nicolai Møller Nielsen 3:38:48, Jens Christian Lund 3:40:00, Carsten Friis 3:48:22, Steen Christesen 3:49:41, Jan Hansen 3:53:00, Lars Svaneberg Tuxen 3:57:45, Jesper witte 4:35:59, Lone Friis 4:35:59, Thomas Rose Christensen 4:35:59, Maud Hjorsthøj 4:47:30, Marie Filskov 4:37:32, Mette Kalum 4:39:51, Nicolaj Haldrup 4:39:51, Karen Gad 5:01:19, Alex Lundahl 5:03:46, Jørgen Mollerup Madsen DNF.

Halvmarathon: Ricky Batman 1:57:01, Uffe Bjerg 1:59:26, Henriette Fogh Høyer 2:00:13, Daniel Mouritsen 2:01:05, Eicke Warncke 2:01:44, Michael Jepsen 2:11:40, Birthe Irene Grooss 2:11:52, Lars Troelsen 2:25:00, Erik Grooss 2:26:50, Anita Witte 2:48:37, Joann Jensen 2:48:37.

Runde 10,6km: Andreas Hansen 1:02:00, Christian Balsborg 1:02:00, Frederik Søndergaard 1:02:00.

Diplom:

Efterårsferieløbet d. 15-10-2022

Resultater:

Marathon: Nicolai Møller Nielsen 3:36:55, Jan Hansen 3:46:39, Hans Renkwitz 3:50:57, Steen Chriseten 3:51:06, Allan Bjørn Hansen 4:04:40, Heidi Have 4:14:09, Sune Hundebøll 4:17:16, Klaus Thingholm 4:17:22, Flemming S. Schmidt 4:18:09, Jesper Witte 4:24:01, Mette Kalum 4:26:57, Marie Filskov 4:35:19, Henrik Jervelund 4:43:20, Ella Lissner Kuhlman 6:20:56, Stig Kuhlman 6:20:56, Jens Strøm DNF.

Halvmarathon: Peter Bang 1:33:02, Holger Hansen 1:40:35, Annette Lander 1:43:43, Peter Lander 1:43:43, Anita Dalager 1:57:09, Iben Karlsen 1:57:09, Martin Skelgaard Andersen 2:01:09, Jørgen Thomsen 2:04:32, Fie Majgaard 2:05:40, Tom Laursen 2:05:40, Jørgen Frederiksen 2:06:00, Ane Marie Veggerskilde 2:06:12, Annette Pedersen 2:06:50, Morten Eskesen Larsen 2:08:10, Margreta Reinhold Niclasen 2:08:54, Andy Nør Nielsen 2:12:39, Jesper Carls 2:13:11, Anne Marie Harbo 2:15:09, Jeanett Bonde Jørgensen 2:15:09, Sussi Gudmundsson 2:15:09, Bibi Linda Poulsen 2:27:25, Frank B. Sievers 2:34:59, Stine Price 2:34:59, Anita Witte 2:36:03, Joann Jensen 2:36:03, Brian Vesterlund Danielsen 2:43:41, Mette Jensen 2:43:41.

Runde 10,6 km: Stephaie Nør Nielsen 1:02:00, Amanda Simone Witte 1:20:13, Henrik Nielsen 1:20:13, Malik Silas Witte 1:20:13.

Diplom: 

https://docs.google.com/document/d/1qeupiywfg2R-SFqqKAF13N8JfxLQIOySWHg0WWhs79Q/edit?usp=sharing



Novemberløbet d. 12-11-22 Resultater:

Marathon: Nicolai Møller Nielsen 3:44:44, Jan Hansen 3:56:00, Ulrik Pihl 3:56:00, Jørgen Mollerup-Madsen 4:13:11, Kevin Vilhelmsen 4:26:22, Connie Kjølby 4:27:22, Jesper Witte 4:27:22, Jesper Steen Olsen 4:42:54, Alex Lundahl Hansen 4:50:51, Nicky Krogsøe DNF. 

Halvmarathon: Lars Pedersen 1:40:38, Jesper Lund 1:47:45, Thomas Nielsen 1:47:45, Daniel Mouritsen 1:51:36, Bo Kjems 1:57:44, Rikke Steengaard 1:57:44, Jan Henriksen 1:58:28, Helle Eriksen 1:59:32, Anders Steffen Larsen 1:59:58, Charlotte K. Larsen 1:59:58, Henne Aatofte Rasmussen 2:06:41, Kim Hammerich 2:07:44, Marlene Vestergaard Sørensen 2:07:44, Ulrik Lauridsen 2:07:44, Helena Kanstrup 2:07:55, Anne Marie Harbo 2:08:27, Ane Marie Veggerskilde 2:09:07, Thomas Willert 2:09:09, Sussi Gudmundsson 2:15:00, Mette Olsen 2:16:29, Eva Schultz 2:19:31, Flemming Eriksen 2:19:31, Jurgita Sadauskaite Knudsen 2:19:31, Pia Petrea Tommerup-Thomadsen 2:25:47, Bibi Poulsen 2:30:06, Anita Witte 2:30:27, Joann Jensen 2:30:27, Ella Lissner 2:36:05, Pia Angelbo Mortensen 2:36:05, Sofie Tommerup-Thomadsen 2:45:52, Brian Vesterlund Danielsen 2:48:16, Birgit Hansen DNS, Claus Ø DNS, Jesper Carls DNS.

Rundeløb 10,6 km: Sandra Charlotte Kuehn: 1:21:09.


Diplom:

https://docs.google.com/document/d/1-bBjpc10D1QxNSeYvMFC9KvJBNWnZE8PdoTJIE2jTEQ/edit?usp=sharing